Delta League Women’s Water Polo All-League Team 2021

Name School
Kenzie Walker Davis
Maddie Walker Davis
Malaya Wright Davis
Iz Meraz Davis
Alyssa Waterson Davis
Lucie Lapuz Davis
Leila Meraz Davis
Gauri Mathrakott St Francis
Rory Peters St Francis
Ava Stimson St Francis
Baya McIntosh St Francis
Emma Kropf St Francis
Chiara Lavine Franklin
Most Valuable Player
Lindsay Taylor Davis
Coach of the Year
Marisa Kolokotronis St Francis

Delta League Men’s Water Polo All-League Team 2021

Name School
Ryan Pfeiffer Davis
Juan Ramirez Davis
Dennis Fineberg Davis
Brennan Fuchslin Davis
Christian Davis Davis
JT Doughty Davis
Keegan Moore Jesuit
Devan Charamuga Jesuit
Nathan Jones Jesuit
Ryan Cress Jesuit
Chuck Jolly Jesuit
Logan McLoughlin Jesuit
Luc Tran Franklin
Most Valuable Player
Jonny Vochatzer Davis
Coach of the Year
Tracy Stapleton Davis

Delta League Women’s Volleyball All-League Team 2021

Name School
Allison Ito Cosumnes Oaks
Olivia Rush Cosumnes Oaks
Carli Padilla St Francis
Justine Pulmones St Francis
Sophia Garza St Francis
Jade Light Pleasant Grove
Savannah Risley Pleasant Grove
Francesca Hahn Pleasant Grove
Kate Nelson Davis
Makena Fix Davis
Kamea Carson Franklin
Malayah Adams Sheldon
Cassidy Pham Sheldon
Co-Most Valuable Players
Jayhlin Swain Cosumnes Oaks
Jahniya Jackson Cosumnes Oaks
Coach of the Year
Lisa Fowkes Cosumnes Oaks

Delta League Women’s Tennis All-League Team 2021

Name School
Emi Mikami Pleasant Grove
Hiya Lohia Pleasant Grove
Jeannie Zhang Pleasant Grove
Bei Wu Pleasant Grove
Safaa Umar St Francis
Tatum Walbeck St Francis
Allie Dinh St Francis
Athena Wilson Cosumnes Oaks
Sara Alshaer Cosumnes Oaks
Katie Hsu Cosumnes Oaks
Maya Moeller Davis
Charlotte Sloane Davis
Selam Mehreteab Elk Grove
Parneet Kaur Sheldon
Player of the Year
Aileena Hu Franklin
Coaches of the Year
Linda Shepherd Pleasant Grove

Delta League Football All-League Team 2021

Name School
Co-Most Valuable Players
Garrett McGriff Jesuit
Zek Burnett Elk Grove
Offensive Player of the Year
Ethan Archuleta Elk Grove
Co-Defensive Players of the Year
Julius Jordan Cosumnes Oaks
Jackson Hagopian Jesuit
C0-Defensive Lineman of the Year
Nelson Jack Hemmert Jesuit
Kai Wallen Jesuit
Offensive Lineman of the Year
Simi Pale Elk Grove
All Purpose Player of the Year
Scott Nixon Sheldon
Special Teams Player of the Year
Alejandro Rojas Jesuit
All-League
Alex Benham Jesuit
J.P. Leatherby Jesuit
Evan Mayers Jesuit
Tatum Pappas Jesuit
Josef Mokofisi Jesuit
Gio Belleci Elk Grove
Payton Maze Elk Grove
Kylan Fontes Elk Grove
Soni Finau Elk Grove
Peta Vl Elk Grove
Julian Davis Elk Grove
Julian Amituanai Sheldon
Isaiah Bickham Sheldon
William Buck Sheldon
Devin Green Sheldon
Jesiah Machado Sheldon
Edgar Montes Sheldon
Enrique Asevedo Cosumnes Oaks
Reimundo Armenta Jr. Cosumnes Oaks
Deonte Carter Cosumnes Oaks
Steven Duran Cosumnes Oaks
Manny Montanez Cosumnes Oaks
John Welsh Franklin
Ian Peoples Franklin
Brady Clemens Franklin
Joshua Jordan Franklin
Ryan Jaramillo Davis
Trajan Clark Davis
Andrew Baum Davis
Cooper Christiansen Davis
Kasson Kimbrough Pleasant Grove
Milan Reily Pleasant Grove
Xavier Porter Pleasant Grove
Pleajure Bryant Pleasant Grove
Coach of the Year
Marlon Blanton Jesuit

Delta League Women’s Cross Country All-League Team 2021

Name School
Cate Joaquin St Francis
Grace Dunham St Francis
Daphne Witherell St Francis
Kelsey Sutch St Francis
Kayla Towne St Francis
Ryann Strawn St Francis
Norah Dulaney Davis
Grace Dwyer Davis
Lydia Mendoza Franklin
Getzabell Pacheco Sheldon
Nina Furtado Elk Grove
Runner of the Year
Tatiana Cornejo St Francis
Coach of the Year
Melanie Cleland St Francis

Delta League Men’s Cross Country All-League Team 2021

Name School
Braden King Jesuit
Jacob Swanson Jesuit
Brandon Moreno Jesuit
Preston Conner Jesuit
Chase Cressman Jesuit
Diego Levenfield Jesuit
Ryan Mitchell Davis
Connor Cougevan Davis
Matthew McDonald Cosumnes Oaks
Kyle Towne Sheldon
Chas O’Bear Pleasant Grove
Runner of the Year
Zachary Ayers Davis
Coach of the Year
Ken Ganzler Pleasant Grove